Akční kamery mají v drtivé většině kodek H.264, který je v tuto chvíli absolutně nejrozšířenějším kodekem (mají ho Blu-ray přehrávače, je nejvhodnější k uploadu na Youtube atd). Střih jde prakticky v jakémkoliv programu včetně programů, které často bývají součástí operačního systému - tedy Windows Movie maker (Windows) či Imovie (Mac).


Při výběru programu pro střih záleží na preferencích a zkušenostech uživatele. Některé programy jsou zdarma, některé jsou placené, některé jsou jednodušší a některé složitější.


Zde pár zajímavých odkazů a videí:

http://technet.idnes.cz/strih-videa-cxm-/software.aspx?c=A160120_194035_software_dvr
http://technet.idnes.cz/v-cem-strihat-video-0o0-/software.aspx?c=A140806_184728_software_dvr
https://www.zive.cz/clanky/programy-na-strih-videa/sc-3-a-184242/default.aspx#part=2


Většina programů které nejsou zdarma je možné stáhnout v tzv. Trial verzích k bezplatnému časově omezenému vyzkoušení bez jakéhokoliv omezení.Mezi nejvíce populární programy z těch jednodušších je PINNACLE, ze středně složitých a již profi programů SONY VEGAS a z náročnějších Adobe Premiere (PC) / FinulCut (Mac).


Doporučujeme také vyzkoušet novinku HitFilm, která má být přímou konkurencí pro výše uvedené profesionální střižny za několik desítek tisíc. Demoverzi lze po registraci stahnout zde: https://hitfilm.com/pro/demo